KEGEV 2020 M.Sunullah ARISOY Şiir Ödülü Bekir DADIR' ın oldu.Görüntünün olası içeriği: Bekir Dadır, oturuyor ve sakal

BASIN DUYURUSU

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2020 Şiir Ödülü ‘’ÖDÜNÇLEME’’ adlı dosyasıyla Bekir Dadır’a verildi. Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu, Ahmet Özer, Çiğdem Sezer ve Halim Yazıcı’dan oluşan seçici kurulun da katılacağı ödül töreni ,günümüz koşulları nedeniyle ileride belirtilecek bir tarihte Kuşadası F.Özel Arabul Kültür Merkezinde (KUAKMER) yapılacaktır.

M. Sunullah Arısoy Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof. Dr. Ömer Demircan , Ali Dündar ve İlhan Türk’e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada , Ayten Mutlu , Turgay Fişekçi , Selahattin Yolgiden , Arzu K. Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale , Ahmet Günbaş, İhsan Topçu , Ergül Çetin, Hakan Cem , Selami Karabulut , Can Sinanoğlu ,Hüseyin Atabaş, Beytullah Kılıç ve Çağın Özbilgi’ye verilmiş; Halim Yazıcı, Hilal Karahan , Ömür Özçetin, Gülümser Çankaya, Seçil Avcı ve Emin Kaya da KEGEV özel ödüllerine değer görülmüştü.

Yaşamının son yıllarını Kuşadası’nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait 5.000 kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı’na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M. Sunullah Arısoy’un anısını yaşatmak amacıyla verilen ödül gelecek yıllarda da sürdürülecektir.

16.04. 2020
KEGEV Yönetim Kurulu Başkanı
Şefik SÖZER

BEKİR DADIR
1993 yılında Şanlıurfa'da doğdu. Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde son sınıf öğrencisi. Anadolu Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde birinci sınıf öğrencisi. Şiirleri, eleştiri, inceleme yazıları ve söyleşileri: Yasakmeyve, Varlık, Hürriyet Gösteri, Yeni e, Şiirden, Mühür, Hayal, Çağdaş Türk Dili, Kıyı, Evrensel, Aydınlık Kitap, Artfulliving, Parşomen Fanzin gibi gazete ve dergilerde yayımlandı.

Öyküleri: Oggito, Öykü Gazetesi, İshak Edebiyat gibi yerlerde yayımlandı.

Çöl Bahçıvanı adlı dosyasıyla 22. Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’ne değer görüldü.

Çöl Bahçıvanı dosyası Eylül 2018 tarihinde Hayal Yayınları etiketiyle kitaplaştırıldı.