KEGEV KUŞADASI EĞİTİM VE GELİŞTİRME VAKFI

12.04.2017 17:03

                                      

                        

 


 

 

BASIN DUYURUSU

                

 

                  Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü ''YAŞAYIP GİDERKEN'' adlı dosyasıyla Hüseyin Atabaş'a verildi. Ayrıca  Emin Kaya'nın ''BENİ O UYSAL KUYUDA UNUTMAYACAKTIN'' kitabı KEGEV Özel Ödülüne değer bulundu. Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu, Ahmet Özer, Çiğdem Sezer ve Halim Yazıcı'dan oluşan seçici kurulun da katılacağı ödül töreni 12 Mayıs 2017 Cuma 17.30'da  Kuşadası F.Özel Arabul Kültür Merkezinde (KUAKMER) yapılacaktır.

                  

                  M. Sunullah Arısoy Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof. Dr. Ömer Demircan ,  Ali Dündar ve İlhan Türk'e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada , Ayten Mutlu , Turgay Fişekçi , Selahattin Yolgiden , Arzu K. Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale , Ahmet Günbaş, İhsan Topçu , Ergül Çetin, Hakan Cem , Selami Karabulut ve Can Sinanoğlu'na verilmiş; Halim Yazıcı, Hilal Karahan , Ömür Özçetin, Gülümser Çankaya ve Seçil Avcı da  KEGEV özel ödüllerine değer görülmüştü.

 

                     Yaşamının son yıllarını Kuşadası'nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait  8.000 kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı'na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M. Sunullah Arısoy'un anısını yaşatmak amacıyla verilen ödüller gelecek yıllarda da sürdürülecektir. 12.04.2017

 

                                                                                          KEGEV Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                          Şefik SÖZER

 

 

 

 

 

Diğer Duyurular